Strona główna
 

Menu
Modernizacja Biblioteki 2008, 2009, 2011
Statystyka
Propozycje
Rezerwacja książek
Dezyderat


Wydawnictwa własne
ZIEMIO, POEZJO MOJEGO ŻYCIA…      ANTOLOGIA WSPÓŁCZESNEJ POEZJI  DĽBROWSKIEJ
[więcej...]


Warto przeczytać:
Marzenia i tajemnice / Danuta Wałęsa
Kobieta na zakręcie / Anna Maruszeczko
Ziemia Nod / Radosław Kobierski
W kanałach Lwowa / Robert Marshall


Polska Biblioteka Internetowa
Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom
Nowa usługa HotSpot w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej02-01-2006

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom i oczekiwaniom użytkowników Biblioteki postanowiliśmy uruchomić od 02.01.2006 nową usługę HotSpot.

[więcej...]
"Zaczarowane Boże Narodzenie" - wystawa w MBP16-01-2006

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej można oglądać wystawę pt. "Zaczarowane Boże Narodzenie". Znalazły się na niej przepiękne bombki choinkowe z prywatnej kolekcji pani Reginy Kupiec i pana Grzegorza Kupca. Bombki przedstawiają różne postacie i znane budowle świata.

[więcej...]
USKRZYDLONY 2005 dla Jadwigi Kusior16-01-2006

13 stycznia na Wielkiej Gali w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie wręczono statuetki "Uskrzydlony" przyznawane co roku przez kapitułę powołaną przez radę Fundatorów Tarnowskiej Fundacji Kultury. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwiga Kusior, która otrzymała tę prestiżową nagrodę w kategorii Kultura.

[więcej...]
Setna rocznica urodzin Romana Brandstaettera18-01-2006

Włączając się w obchody 100 rocznicy urodzin Romana Brandstaettera która przypada w styczniu 2006r Biblioteka przygotowała ekspozycję poświęconą katolickiemu pisarzowi żydowskiego pochodzenia, autorowi o niezwykłej osobowości, którego twórczość od kilku lat przeżywa odrodzenie.

[więcej...]
"ROLNICTWO POLSKIE - ROLNICTWO EUROPEJSKIE"20-01-2006

Wystawa pt. "ROLNICTWO POLSKIE - ROLNICTWO EUROPEJSKIE" na której prezentowane są materiały podsumowujące naszą prawie dwuletnią obecność w Unii Europejskiej, sytuację polskiego rolnictwa, korzyści i straty jakie ono poniosło po przystąpieniu do wspólnoty europejskiej, a także dalsze cele wspólnej polityki rolnej.

[więcej...]
Święto Babci i Dziadka20-01-2006

Samych szczęśliwych dni w życiu.
Uśmiechu na twarzy. Słonecznych
promyków w pochmurne dni. Lata zimą
i wiosny jesienią, to o czym marzycie
-by Wasze było, a czego pragniecie,
by się spełniło

Wszystkim Babciom i Dziadziom życzą
czytelnicy Biblioteki

[więcej...]
VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im.Marii Kozaczkowej03-02-2006

Miejska Biblioteka Publicznej im. M. Kozaczkowej
w Dąbrowie Tarnowskiej
ogłasza

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im.Marii Kozaczkowej

[więcej...]
Pomóż ptakom ZIMĄ08-02-2006

Już od dłuższego czasu za oknami aura niezmienna – biało i bardzo mroźno. My chociaż możemy zostać w ciepłym mieszkaniu, ogrzać się przy kominku czy kaloryferze i zjeść coś ciepłego, a ptaki? Same nie mają takiej możliwości.

[więcej...]
Ferie zimowe w Dąbrowskiej Bibliotece08-02-2006

Plan imprez organizowanych w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w okresie ferii zimowych 13.02-26.02.2006

[więcej...]
Ferie w MBP22-02-2006

Już minął pierwszy tydzień ferii zimowych. Dzieci, które brały udział w zajęciach organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej w Oddziale dla Dzieci - nie nudziły się!

[więcej...]
"Moje miejsce na Ziemi"01-03-2006

Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej,
Nauk Przyrodniczych i Stosowanych
oraz
KRISPOL- MOTOSUM Krzysztof Poloński
ogłaszają
VI Powiatowy Ekologiczny Konkurs Plastyczny
pod hasłem
"Moje miejsce na Ziemi".

[więcej...]
"Milusińscy i miłośnik"01-03-2006

"Miarą człowieczeństwa
jest stosunek do zwierząt"

Poza zwierzętami użytkowymi, hodowanymi w gospodarstwach rolnych, w naszych domach i wśród nas przebywają zwierzęta traktowane po prostu jak towarzysze życia. Często bywają źródłem kłopotów i zmartwień. Lecz jeszcze częściej stają się dla nas "obiektem miłości", wokół których kręci się cały świat.

[więcej...]
I już po feriach ...02-03-2006

I już po feriach - zostały po nich tylko wspomnienia. Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej - Oddział dla Dzieci przebiegały pod hasłem "Zimowe zmagania".

[więcej...]
Malarstwo Wandy i Mieczysława Bojesiów03-03-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej
w Dąbrowie Tarnowskiej
zaprasza wszystkich zainteresowanych
na uroczyste otwarcie XVI wystawy
z cyklu Artyści Powiśla
"Malarstwo Wandy i Mieczysława Bojesiów",
które odbędzie się 16.03. 2006 r. o godz. 13.00
w MBP ul. Polna 13

[więcej...]
Najpiękniejsze recytacje14-03-2006

Dnia 10.03 w Bibliotece odbył się VIII finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. Konkurs był otwartą imprezą dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z Powiatu Dąbrowskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie dwóch utworów (poezja lub proza): jednego z twórczości Marii Kozaczkowej, drugiego zaś wybranego współczesnego autora polskiego. W konkursie spotkali się najlepsi recytatorzy ze wszystkich gmin powiatu, czytelnicy bibliotek gminnych, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich łącznie 41 osób.

[więcej...]
"Wiosno przyjdź"15-03-2006

"Wiosno przyjdź" - to hasło plenerowej imprezy przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Oddział dla Dzieci oraz Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie podczas którego spalimy Marzannę - symbol zimy a powitamy najpiękniejszą porę roku wiosnę.

[więcej...]
Malarstwo Wandy i Mieczysława Bojesiów17-03-2006

Jasność przerzuca cienie swe
na lewo i na prawo...
Gdy braknie słów:
nie będzie nas!
Historia wszystko powie.
Wanda Bojeś

Malarstwo Wandy i Mieczysława Bojesiów można podziwiać na wystawie czynnej w Bibliotece. Wernisaż wystawy odbył się dnia 16 marca 2006 r. z udziałem artysty Mieczysława Bojesia, władz samorządowych z burmistrzem Stanisławem Początkiem, prezesami stowarzyszeń działających na terenie miasta, bibliotekarzy powiatu dąbrowskiego oraz przyjaciół i czytelników biblioteki.

[więcej...]
Seminarium dla bibliotekarzy17-03-2006

W czwartek 16 marca 2006 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się konferencja szkoleniowa dla pracowników merytorycznych bibliotek publicznych powiatu dąbrowskiego.

[więcej...]
W Dąbrowie powitano Wiosnę20-03-2006

W tym roku chyba wszyscy mamy dosyć zimy. Aby wiosna przyszła jak najszybciej najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej spotkali się na imprezie "Wiosno przyjdź" przygotowanej przez Oddział dla Dzieci i Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych.

[więcej...]
Uwaga!!! Katalog On-line już działa.29-03-2006

Od 8 marca 2006 r. Biblioteka z myślą o swoich użytkownikach udostępnia na swojej stronie WWW katalog książek zakupionych po roku 1989. Jest on codziennie uzupełniany o wcześniejsze pozycje książkowe, a także nowości.

[więcej...]
Docenieni przez Duński Instytut Kultury30-03-2006

Duński Instytut Kultury z siedzibą w Poznaniu podsumował obchody Roku Andersena w Polsce. W związku z obchodami roku poświęconego wielkiemu duńskiemu bajkopisarzowi, Oddział dla Dzieci wysłał jedenaście najlepszych prac z Gminnego Konkursu Plastycznego pt. "Mój ulubiony bohater z bajek Hansa Christiana Andersena".

[więcej...]
OBCHODY ROCZNICY ŚMIERCI JANA PAWŁA II31-03-2006

W ramach obchodów pierwszej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, by chociaż na chwilę zatrzymać się przy osobie Papieża, a przede wszystkim przy Jego nauczaniu Biblioteka proponuje czytelnikom wykład mgr Marty Warias "Myśl jest przestrzenią dziwną..." - o twórczości literackiej Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

[więcej...]
"Moje miejsce na Ziemi"06-04-2006

W tym roku już po raz szósty Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych ogłosił Powiatowy Ekologiczny Konkurs Plastyczny pod hasłem "Moje miejsce na Ziemi". Po raz trzeci współorganiztorem imprezy była firma "Krispol-Motosum" Krzysztof Poloński.

[więcej...]
WESOŁEGO ALLELUJA !!!12-04-2006

Wielkanocne święta niechaj w domu
Waszym rozgoszczą się
Zmartwychwstania blaskiem i spokojem,
Niech się wszystkie serca miłością podzielą
Wielkanocną pieśnią, cudem i nadzieją.

Z serdecznymi życzeniami Dyrekcja
i Pracownicy Biblioteki

[więcej...]
3 - maja28-04-2006

W roku obecnym mija kolejna, 215 już rocznica uchwalenia Ustawy Rządowej z 3 - Maja 1791r.

[więcej...]
Dni otwarte08-05-2006

8 - 15 maja 2006 r.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK

pod hasłem
Nie wiesz? - zapytaj w bibliotece.

Dni otwarte w Miejskiej Bibliotece Publicznej
im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

"Biblioteka bez tajemnic"

Zapraszamy

[więcej...]
"Zjednoczona w różnorodności"09-05-2006

Chyba niewiele osób wie, że to 9 maja 1950 r. uczyniono pierwszy krok w tworzeniu tego, co znamy dziś pod nazwą Unii Europejskiej.
Tego właśnie dnia w Paryżu, w atmosferze ogarniającej całą Europę groźby trzeciej wojny światowej, Minister Spraw Zagranicznych Francji, Robert Schuman, odczytał przedstawicielom prasy międzynarodowej deklarację nawołującą Francję, Niemcy i inne państwa europejskie do połączenia produkcji węgla i stali jako "pierwszą konkretną podstawę Federacji Europejskiej". Zaproponował stworzenie ponadnarodowej instytucji europejskiej, odpowiedzialnej za zarządzanie przemysłem stalowo-węglowym - sektorem, który w ówczesnym czasie stanowił podstawę potęgi militarnej. Państwa, do których skierował swój apel, wcześniej omal nie wyniszczyły się nawzajem w straszliwym konflikcie, który pozostawił po sobie poczucie materialnego i moralnego spustoszenia.

[więcej...]
"Rzeźba to moja pasja, to moje życie"09-05-2006

W Dziale dla Dorosłych i Młodzieży prezentowana jest wystawa pt. "Rzeźba to moja pasja, to moje życie", na której wystawione są rzeźby Krzysztofa Kawy.

[więcej...]
Dzień Bibliotekarza w Dąbrowskiej Książnicy11-05-2006

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek 10 maja odbyły się uroczystości w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej, nad którymi patronat honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. W spotkaniu udział wzięli starosta, burmistrz, wójtowie gmin, prezesi stowarzyszeń, bibliotekarze powiatu dąbrowskiego oraz emerytowani pracownicy bibliotek.

[więcej...]
Zapraszamy na obchody Dnia Europy12-05-2006

W związku z przypadającymi w maju obchodami Dnia Europy Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych zaprasza najmłodszych czytelników biblioteki dnia 17 maja o godz. 10.00 na montaż słowno-muzyczny: "Europejscy bohaterowie bajek z wizytą u pana Kleksa"

[więcej...]
"W harmonii z przyrodą" dla najmłodszych12-05-2006

Dnia 18 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 10.00 odbędzie się przedstawienie pt. "W harmonii z przyrodą" przygotowane przez dzieci z klas I -II Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem p. Renaty Klimek, p. Lucyny Wróbel i p. Małgorzaty Gawlik.

[więcej...]
"W baśniowej krainie"18-05-2006

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w Oddziale dla Dzieci można oglądać wystawę pt. "W baśniowej krainie", która jest adresowana do najmłodszych czytelników biblioteki. Na wystawie prezentowane są nowości wydawnicze dla dzieci, postacie bajkowe, jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kubuś Puchtek, Koziołek Matołek, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka.

[więcej...]
"Europejscy bohaterowie bajek z wizytą u pana Kleksa"18-05-2006

9 maja jest Dniem Europy. I wiedzą już o tym najmłodsi. Aby uczcić ten dzień uczniowie klas I, II i V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem: p. Renaty Klimek, p. Marzanny Pikul i p. Małgorzaty Gawlik przygotowali przedstawienie pt. "Europejscy bohaterowie bajek z wizytą u pana Kleksa".

[więcej...]
Będą nowe książki !!!18-05-2006

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił programy operacyjne na rok 2006. Programy operacyjne stanowią podstawę ubiegania się o środki Ministra KiDN na zadania z zakresu kultury realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, instytucje filmowe, szkoły i uczelnie artystyczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze.

[więcej...]
"W harmonii z przyrodą"22-05-2006

W ramach kontynuacji akcji "Dzieci dzieciom" Dział Informacji Biznesowej, Europejskiej, Nauk Przyrodniczych i Stosowanych w dniu 18 maja zorganizował dla najmłodszych czytelników biblioteki kolejne przedstawienie. Dzieci z klas I-II Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pod kierunkiem p. Renaty Klimek, p. Lucyny Wróbel i p. Małgorzaty Gawlik przygotowały inscenizację o tematyce ekologicznej pt. "W harmonii z przyrodą".

[więcej...]
Dzień Dziecka01-06-2006

Dziś Dzień Dziecka jest i basta,
Z tego nikt już nie wyrasta.

My życzymy Wam radości,
Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

Z serdecznymi życzeniami Dyrekcja
i Pracownicy Biblioteki

[więcej...]
Dzień Dziecka w Bibliotece02-06-2006

"... Dziś Dzień Dziecka jest i basta,
z tego nikt już nie wyrasta ... "

tymi słowami byli witani najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu swojego święta.

[więcej...]
"Czytanie rozwija..."12-06-2006

"Czytanie rozwija wyobraźnię" - to hasło tegorocznej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", Oddział dla Dzieci włączył się czynnie w tę akcję poprzez głośne czytanie bajek. W odpowiednio przygotowanej scenerii - w "Stumilowym Lesie" czytano różne wersje bajki A.A. Milne'a pt. "Kubuś Puchatek", od oryginalnej do skróconej. "Kubusia Puchatka" czytała pani Jadwiga Kusior - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pracownice Oddziału dla Dzieci. Odbył się również maraton głośnego czytania, w którym wzięła udział klasa III "c" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

[więcej...]
Ogłoszenie21-06-2006

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym

w    S O B O T Y

Biblioteka N I E C Z Y N N A.

[więcej...]
Wystawa rysunku Beaty Żołądź26-06-2006

XVIII wystawę z cyklu "Artyści Powiśla" można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym razem jest to rysunek Beaty Żołądź.

[więcej...]
LATO w Bibliotece 200626-06-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej podczas trwania tegorocznych wakacji zapewni dzieciom opiekę i zorganizuje im miłe spędzenie wolnego czasu.

[więcej...]
2006 ROK JERZEGO GIEDROYCIA24-07-2006

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2006 Rokiem Jerzego Giedroycia w związku z przypadającą 100 rocznicą jego urodzin. Z tej okazji Dział dla Dorosłych i Młodzieży przygotował wystawę poświęconą wybitnemu Polakowi, redaktorowi paryskiej Kultury. Mottem do wystawy są słowa Redaktora: "Za swój podstawowy obowiązek w Kulturze uważaliśmy mówienie ludziom prawdy".

[więcej...]
Delegacja z Francji w Bibliotece26-07-2006

Dąbrowska Biblioteka gościła z wizytą delegację z Francji z merem miasta Rixheim Bernardem Hanserem na czele.

[więcej...]
Biblioteka już nie dla powiatu27-07-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej od 1 lipca 2006r. przestała pełnić zadania biblioteki powiatowej dla powiatu dąbrowskiego.

[więcej...]
Muzeum Powiśla Dąbrowskiego wzbogaciło swe zbiory22-08-2006

Muzeum Powiśla Dąbrowskiego działające w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciło swe zbiory o kolejne eksponaty.

[więcej...]
Dary dla Muzeum07-09-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciła się o nowe eksponaty do Muzeum Powiśla Dąbrowskiego. Ofiarowała je Pani Bożena Banach na stałe mieszkająca w Katowicach, a której rodzinne korzenie sięgają Dąbrowy Tarnowskiej.

[więcej...]
ŻYCIE BEZ NAŁOGÓW - ZADOWOLENIE I RADOŚĆ07-09-2006

Realizując zadanie ''Życie bez nałogów - zadowolenie i radość'' w ramach programu Działania na rzecz rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii wśród młodzieży - Dział dla Dorosłych i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotował ekspozycję pod hasłem ''Anoreksja, bulimia to nie jest sposób na modną sylwetkę''.

[więcej...]
„Jan Brzechwa – poeta dziecięcej radości”18-09-2006

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w Oddziale dla Dzieci można oglądać wystawę pt. ''Jan Brzechwa - poeta dziecięcej radości''. Ekspozycję przygotowano w ramach obchodów 40 - tej rocznicy śmierci jednego z najbardziej znanych autorów książek dla najmłodszych.

[więcej...]
JUBILEUSZ 50 LECIA FILII BIBLIOTECZNEJ W SMĘGORZOWIE26-09-2006

''Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego . W systematycznie prowadzonym księgozbiorze do starych rękopisów i inkunabułów dodawane są nowe książki i pisma. Wszystko to zaś razem jest wymownym znakiem jedności kolejnych pokoleń, które z różnorodności czasów i kwestii tworzą wspólne patrymonium kultury i nauki. Biblioteka jest więc szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże Tchnienie, jakie towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka.''

Jan Paweł II

[więcej...]
WARTO KOCHAĆ I ŻYĆ –STOP PATOLOGIOM27-09-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej realizując program zapobiegania patologiom społecznym zorganizowała 26 września spotkania dla młodzieży gimnazjalnej z doradcą w zakresie seksuologii i bioetyki, w spotkaniach uczestniczyło około 150 osób.

[więcej...]
II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY02-10-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Oddział dla Dzieci ogłasza II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY pt. "Bohaterowie wierszy Pana Jana"

[więcej...]
XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka12-10-2006

Dział dla Dorosłych zaprasza na spotkanie z pisarzami w ramach XVI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, które odbędzie się dnia 16 października o godz. 11.00

[więcej...]
XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka Pogórza
zawitała do Dąbrowy Tarnowskiej
16-10-2006

Jak co roku jesienią na Pogórzu odbywa się Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza. Jesień rozległa, złota, kolorami drzew zachwycająca, obfita w wrażenia i moc pięknego słowa. W tym roku imprezę tę zainaugurowano w Dąbrowie Tarnowskiej. Przed południem poeci spotykali się z czytelnikami na warsztatach literackich. Istotą Jesieni jest, iż poeci i pisarze spotykają się z czytelnikami w ich „małej ojczyźnie”, rozmawiają, czytają wiersze, wyjaśniają istotę poetyckiej metafory. Spotkania te odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Dąbrowie Tarnowskiej oraz bibliotekach publicznych na terenie powiatu dąbrowskiego.

[więcej...]
Konkurs Plastyczny pt. ''Bohaterowie wierszy Pana Jana Brzechwy'' rozstrzygnięty27-10-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej rozstrzygnęła II Gminny Konkurs Plastyczny, który w tym roku nosił tytuł ''Bohaterowie wierszy Pana Jana Brzechwy'', adresowany do uczniów kl. I – III szkół podstawowych i czytelników bibliotek z terenu miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska. Celem konkursu było kształtowanie zainteresowań literackich i plastycznych u dzieci, przybliżenie sylwetki pisarza w związku z przypadającą w tym roku 40 – tą rocznicą jego śmierci.

[więcej...]
“Szał czytania” zakończony27-10-2006

W roku 2005 Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika Oddziału dla Dzieci. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzież do częstszego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej księgozbioru.

[więcej...]
Wystawa "Cudowny kwiecie polskiej ziemi"- Błogosławiona Karolino02-11-2006

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej
w Dąbrowie Tarnowskiej
z a p r a s z a
na uroczyste otwarcie wystawy

"Cudowny kwiecie polskiej ziemi"- Błogosławiona Karolino oraz
promocję książki „Sławni... Dąbrowa Tarnowska
Miasto i Powiat",
które odbędzie się dnia 5 listopada 2006 r. o godz.15.00
w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Polna 13

[więcej...]
BŁOGOSŁAWIONA KAROLINA I SŁAWNI ZIEMI DĄBROWSKIEJ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ06-11-2006
Z tej samej ulepieni gliny,
Wielbimy Ciebie ludzie prości
I za przykładem Karoliny
Chcemy dorastać do świętości.
Józef Trytek

Niedzielne popołudnie 5 listopada było dniem szczególnym dla dąbrowskiej książnicy, nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Cudowny Kwiecie Polskiej Ziemi”- Błogosławiona Karolino oraz promocja książki „Sławni… Dąbrowa Tarnowska. Miasto i Powiat”. Miesiąc listopad to miesiąc zadumy, wspomnień i refleksji i dlatego program spotkania objął właśnie wspomnienie o Wielkich tego świata, którzy związani byli z „naszą małą ojczyzną”.

[więcej...]
Wesołych Świąt!!!19-12-2006
"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".

Cyprian Kamil Norwid

[więcej...]

A R C H I W U M
2012 |  2011 |  2010 |  2009 |  2008 |  2007 |  2006 |  2005 |  2004 | 
Dzisiaj jest piątek,
25 września 2020 r.
269 dzień roku

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI ZAPRASZA

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DZIECI

Wejdź między Muzea

Program Rozwoju Bibliotek

WOLONTARIAT

Spotkajmy się w biblioteceORGANIZATOR

 DĄBROWA TARNOWSKA

GMINA
DĄBROWA TARNOWSKA
Ministerstwo Kultury
Ministerstwo Kultury - "Promocja Czytelnictwa"


BIBLIOTEKA NARODOWABIBLIOTEKA JAGIELLOŃSKA

Liczba odwiedzin:
  Copyright © MBP w D.T. 2004  |  Aktualności  Kanał RSS  | Kontakt |