Strona główna
 

Menu
Modernizacja Biblioteki 2008, 2009, 2011
Statystyka
Propozycje
Rezerwacja książek
Dezyderat


Wydawnictwa własne
ZIEMIO, POEZJO MOJEGO ŻYCIA…      ANTOLOGIA WSPÓŁCZESNEJ POEZJI  DĽBROWSKIEJ
[więcej...]


Warto przeczytać:
Marzenia i tajemnice / Danuta Wałęsa
Kobieta na zakręcie / Anna Maruszeczko
Ziemia Nod / Radosław Kobierski
W kanałach Lwowa / Robert Marshall


Polska Biblioteka Internetowa
Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom
XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej10-01-2012

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej
w Dąbrowie Tarnowskiej

ogłasza
XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej
 
pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy
Dąbrowa Tarnowska Stanisława Początka
[więcej...]
„BAAL –PEOR I MURY JERYCHA, CZYLI ZIEMIA OBIECANA”16-01-2012

„Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.”[…]
Oskar Wilde

Piątkowy występ grupy teatralnej „Morrisy króla Juliana” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej był okazją do zaprezentowania się w szerszym gronie. Na przedstawienie pt.: „Baal –Peor i mury Jerycha, czyli Ziemia Obiecana” do biblioteki przybyli: grupa teatralna z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Tarnowie, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej ze Smęgorzowa oraz pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej.

[więcej...]
DĄBROWSKIE SPOTKANIA Z POEZJĄ19-01-2012

„Dopóki nam Ziemia kręci się…”najpiękniejsze ballady Bułata Okudżawy w wykonaniu gdańskiego barda Włodzimierza Votki uświetniły kolejne spotkanie z cyklu „Dąbrowskich Spotkań z Poezją” - tym razem z poezją śpiewaną.

[więcej...]
Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci23-01-2012
[więcej...]
Bodil Malmsten „Cena wody w Finistere” w DKK23-01-2012

20 stycznia 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce Bodil Malmsten „Cena wody w Finistere”.

[więcej...]
BIBLIOTEKA - MIEJSCE ZASOBÓW WIEDZY I KULTURY03-02-2012

Miejska Bibliotek Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z partnerami tj. Bibliotekami Gminnymi z Bolesławia, Mędrzechowa i Olesna uczestniczyła w drugich warsztatach planowania i rozwoju biblioteki w ramach II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. To dwudniowe spotkanie (31.01 - 01.02.2012) odbyło się, jak poprzednio, w pięknej, zimowej scenerii , w Lipnicy Górnej, zaś temat szkolenia brzmiał „Biblioteka - miejsce zasobów wiedzy i kultury”.

[więcej...]
Spędzamy miło czas, bawiąc się i ucząc.07-02-2012

[więcej...]
Zakup nowości wydawniczych09-02-2012

W ramach Programu Biblioteki Narodowej: Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej przyznano w 2011 r. kwotę 11 550 zł na zakup nowych książek.

[więcej...]
FINAŁ XIV POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO IM. MARII KOZACZKOWEJ10-02-2012

„Wszystko co dobre we mnie
mam z ziemi
z rosą wypite,
Gdym biegła gwiazdy
dłońmi drobnymi
zgarniać przed świtem”
M. Kozaczkowa

Chcąc zachować w pamięci młodego pokolenia twórczość Marii Kozaczkowej Patronki dąbrowskiej biblioteki Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała po raz XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

[więcej...]
LISTY MIŁOSNE SŁAWNYCH LUDZI14-02-2012

Pisanie listów to sztuka przemijająca. Zastępując tradycyjną korespondencję e-mailami i sms-ami, uczymy się wyrażać uczucia i emocje w sposób skondensowany oraz pozbawiony poetyckości. Dlatego nie zastąpią one tradycyjnej formy komunikacji .Urok listów nigdy nie przeminie. Słowo pisane wydaje się delikatne i kruche jak papier, a jednak zdarza się , że jest wieczne.

[więcej...]
Stanisław Srokowski „Nienawiść” w DKK23-02-2012

22 lutego 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce Stanisława Srokowskiego „Nienawiść”.

[więcej...]
Ferie w Bibliotece dobiegły końca...28-02-2012

W dniach 13.02 – 24.02.2012 r. odbywały się w bibliotece w godzinach od 11:00 do 14:00 spotkania przepełnione śmiechem i radością. Przeznaczone one były dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i miały na celu zagospodarowanie czasu wolnego młodym użytkownikom biblioteki w sposób przyjemny, ale i pożyteczny. Przez całe dwa tygodnie spotkań feryjnych towarzyszyło nam hasło: Spędzamy miło czas, bawiąc się i ucząc, nie zabrakło więc edukacyjnych zajęć ruchowych i muzycznych, plastycznych, literackich, ale także pełnych okrzyków i dopingu konkurencji sportowych, integracyjnych zabaw oraz zmagań z grami planszowymi.

[więcej...]
KOLORAMI PISANA MODLITWA02-03-2012
[więcej...]
SPOTKANIE Z PLASTUSIEM08-03-2012

Do 24 marca br. zapraszamy do Oddziału dla Dzieci
wszystkie chętne grupy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych na

SPOTKANIE  Z  PLASTUSIEM

[więcej...]
WYSTAWA IKON09-03-2012

W dniu 8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się uroczysty wernisaż wystawy z cyklu „Artyści Powiśla Dąbrowskiego” pod tytułem „Kolorami pisana modlitwa” Agnieszki Klich i Elżbiety Częczek. Ekspozycja to ciekawy zbiór niezwykle pracochłonnych i pięknie wykonanych ikon i obrazów.

[więcej...]
TAJEMNICA MOSTU W DZIECIĘCYM DKK12-03-2012

W marcowe piątkowe popołudnie (09.03.2012 r.) w Oddziale dla Dzieci, miało miejsce spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci, gdzie dyskutowano o nowych przygodach bohaterów książki
Andrzeja Maleszki
"Tajemnica mostu"
drugiej części cyklu "Magiczne drzewo".

[więcej...]
Ogłoszenie IX Gminnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego13-03-2012

 

M i e j s k a  B i b l i o t e k a  P u b l i c z n a
im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej
Dział dla Dorosłych i Młodzieży
o g ł a s z a
 
IX GMINNY EKOLOGICZNY KONKURS PLASTYCZNY
pod hasłem
„Ocal Planetę, na której żyjesz”


 

[więcej...]
WOLONTARIAT W BIBLIOTECE19-03-2012

 ZAPRASZAMY DO GRONA WOLONTARIUSZY DZIAŁAJĄCYCH NA RZECZ BIBLIOTEKI !

Dnia 16 marca br. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych pracą na rzecz biblioteki w ramach wolontariatu. Czekamy na kolejne chętne osoby, które chcą nam pomóc w różnych działaniach i projektach kulturalno-oświatowych, a tym samym wykazać się swoimi zdolnościami i chęcią pomocy innym.

[więcej...]
KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB 50+20-03-2012

KURS KOMPUTEROWY DLA OSÓB 50+
„PODNIEŚ SWOJE KWALIFIKACJE-BĄDŹ TRENDY”

XXI wiek to ogromny postęp cywilizacyjny, aby więc dziś w pełni cieszyć się życiem, trzeba umieć posługiwać nowinkami technologicznymi. Miejska Biblioteka Publiczna Ci w tym pomoże. Ogłaszamy nabór na bezpłatny kurs podstawowej obsługi komputera dla osób dorosłych powyżej 50 roku życia.

[więcej...]
SŁAWNI… DĄBROWA TARNOWSKA20-03-2012

SŁAWNI… DĄBROWA TARNOWSKA

W ramach odkrywania sławnych postaci Powiśla Dąbrowskiego prezentujemy ciekawą postać z dziedziny prawa i fotografii.

[więcej...]
BIBLIOTEKA, JAKO MIEJSCE EDUKACJI KAŻDEGO WIEKU27-03-2012

W dniach 21-22 marca w Lipnicy Górnej odbył się III moduł szkolenia dla bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w którym wzięli udział dąbrowscy bibliotekarze. Temat szkolenia: Biblioteka, jako miejsce edukacji każdego wieku. Najlepszą przestrzenią edukacji społecznej i kulturalnej, miejscem spotkania ludzi, przystanią dla rozmaitych grup może być Biblioteka. Zmiany w środowisku możliwe są dzięki edukacji.

[więcej...]
WIELKANOCNE WARSZTATY W NIECZAJNIE GÓRNEJ29-03-2012

„Kto buduje - pracuje także dla swych dzieci, kto buduje, dobrze - pracuje również dla swych wnuków, ale kto tworzy - pracuje dla wszystkich przyszłych pokoleń.”
                               Władysław Grzeszczyk

 

Dnia 28 marca 2012 r. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieczajnie Górnej odbyły się warsztaty rękodzieł ludowych pt. "Wielkanocny kiermasz pomysłów" prowadzone przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna: Teresę Ramocką i Janinę Miodowską. 
 

[więcej...]
INSTALACJA IDZIEGO JERZEGO SOSNOWSKIEGO W DKK29-03-2012

28 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce Jerzego Sosnowskiego „Instalacja Idziego”.

[więcej...]
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO W FILII BIBLIOTECZNEJ GRUSZÓW WIELKI30-03-2012

Dnia 22.03.2012 roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. “Moja okładka do wiersza Brzechwy” adresowanego do uczniów klas I-III Zespołu Szkół Podstawowych w Gruszowie Wielkim. Konkurs był wspólną inicjatywą filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gruszowie Wielkim oraz biblioteki szkolnej.

[więcej...]
Zapraszamy w podróż po świecie książek…01-04-2012

W dniu 2 kwietnia, od 47 lat, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej i z tej przyczyny Oddział dla Dzieci zaprasza w niezwykłą podróż po świecie książek dziecięcych, zarówno tych tradycyjnych kartkowych, jak i książek zabawek, atrakcyjnych wizualnie i przykuwających uwagę każdego dziecka !

[więcej...]
Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej w bibliotece10-04-2012

Oto jak świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej w naszej bibliotece…

Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze spotkania z dziećmi,
jakie odbyło się 2 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci.
 

[więcej...]
Historia dąbrowskiego zamku12-04-2012

12 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dąbrowa jaką pamiętam”. Tematem spotkania była „Historia dąbrowskiego zamku” przedstawiona przez dr Andrzeja Skowrona, który z wielkim zaangażowaniem podzielił się swoimi wiadomościami na temat historii zamku, jego właścicieli i architektury.

[więcej...]
IV MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI13-04-2012

IV MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI
dedykowany Pamięci Wisławy Szymborskiej
w roku Jej odejścia
(1923-2012)

 „Jestem kim jestem
Niepojęty przypadek
jak każdy przypadek”
„W zatrzęsieniu”

[więcej...]
WYNIKI IX GMINNEGO EKOLOGICZNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO13-04-2012

Gminny Ekologiczny Konkurs Plastyczny, przebiegał pod hasłem ”Ocal planetę na której żyjesz”. Celem konkursu było uwrażliwienie odbiorcy na aktualny stan zagrożenia środowiska i problemy związane z rozwojem cywilizacji, zwrócenie odbiorcy uwagi na piękno otaczającej przyrody.

[więcej...]
O spornej śliwce, pechu i szczęściu w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci16-04-2012

Piątek trzynastego nie musi być pechowy ! Wiele zależy od nas samych i przekonali się o tym uczestnicy kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, którzy spędzając czas w bibliotece postanowili polubić trzynastkę i jak bohaterowie naszej kolejnej lektury pt. „Sporna śliwka” Jana Hyjka pobyć choć przez chwilę poszukiwaczami skarbów.

[więcej...]
ANDREW NICOLL „DOBRY CZŁOWIEK” W DKK20-04-2012

19 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce „Dobry Człowiek” Andrew Nicoll.

[więcej...]
„ Biblioteka – miejsce informacji i współpracy”26-04-2012

W ramach Programu Rozwoju Bibliotek w dniach 24-25 kwietnia 2012 r . pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z bibliotekami partnerskimi z Olesna, Bolesławia i Mędrzechowa uczestniczyły w IV module szkolenia CAL.

[więcej...]
XXX ROCZNICA ŚMIERCI MARII KOZACZKOWEJ30-04-2012

W dniu 30.04.2012 mija 30-ta rocznica śmierci Marii Kozaczkowej. Poetka - osoba skromna, o wielkim szlachetnym sercu, w swoich wierszach uczyła najistotniejszych wartości życia. Autorka wielu wierszy, opowiadań, sztuk scenicznych i wspomnień, działaczka społeczna. Jej artykuły zamieszczane były w „Piaście”, „Zielonym Sztandarze”, „Wieściach”, „Chłopskiej Drodze”, „Dzienniku Polskim” czy też tarnowskim „TEMI”

[więcej...]
GALA FINAŁOWA BIBLIOTEKARZ ROKU WOJEWODZTWA MAŁOPOLSKIEGO 201110-05-2012

W dniu 8 maja 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu na Bibliotekarza Roku 2011 Województwa Małopolskiego. Wśród 8 osób nominowanych z bibliotek publicznych, naukowych i szkolnych znalazła się też dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwiga Kusior, która otrzymała dyplom uznania za udział w konkursie. Laureatką tegorocznej edycji konkursu została Maria Marek dyrektor PiMBP w Brzesku.

[więcej...]
Tego jeszcze w naszej bibliotece nie było… :)14-05-2012

Po raz pierwszy, 11 maja br. w piątek, niespotykanie późną dla dzieci porą, po godzinie 20:00 do Oddziału dla Dzieci przybyli najmłodsi przebrani za postacie bajkowe, aby uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Ten nasz pełen zabawy i niespodzianek wieczór przebiegał po hasłem „Bajkowy kogel-mogel” , gdzie w zabawny sposób zaprezentowano sceny z różnych bajek.

[więcej...]
SUKCES KOŁA PLASTYCZNEGO MBP15-05-2012
[więcej...]
„BIBLIOTEKA CIĄGLE W GRZE”- tydzień atrakcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej minął.16-05-2012

Tegoroczna IX edycja Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, która ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa trwała od 8-15 maja. W nawiązaniu do piłkarskich Mistrzostw Europy przebiegała pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Już od ośmiu lat, rok rocznie dąbrowscy bibliotekarze włączają się w tę akcję i udowadniają swoimi działaniami, że biblioteka jest miejscem atrakcyjnym, a bibliotekarze otwarci i przyjaźni w stosunku do wszystkich grup wiekowych, osób o różnych zainteresowaniach i gustach.

[więcej...]
Eliminacje gminne IV Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego dedykowanego Pamięci Wisławy Szymborskiej rozstrzygnięto.17-05-2012

IV edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez: Gminne Centrum Kultury i M-GBP w Żabnie oraz DDK i MBP im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się 16 maja w siedzibie dąbrowskiej książnicy. Patronat honorowy nad konkursem przyjęli: Stanisław Początek – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Stanisław Kusior – Burmistrz Żabna. Tegoroczna edycja dedykowana była pamięci Wisławy Szymborskiej w roku Jej odejścia.

[więcej...]
Szkolenia komputerowe w ramach PRB zakończone !18-05-2012

W ramach II rundy Programu Rozwoju Bibliotek zakończył się cykl szkoleń komputerowych składających się z 5 modułów dla bibliotekarzy, które odbywały się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. W szkoleniu komputerowym wzięło udział 5 pracowników z MBP i filii bibliotecznych.

[więcej...]
Zlot czarownic w bibliotece, czyli kolejne spotkanie DKK dla dzieci…21-05-2012

18 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tematem przewodnim była magia, a naszymi gośćmi były czarownice, które przeczytały fragmenty książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Plaster czarownicy i inne baśnie”.

[więcej...]
Spotkania edukacyjne o Januszu Korczaku21-05-2012

Rok 2012 ustanowiony został Rokiem Janusza Korczaka i z tej okazji Oddział dla Dzieci zachęca do wysłuchania opowieści o opiekunie i przyjacielu dzieci, jakim był Korczak. Spotkania wzbogaci wystawa prezentująca dorobek literacki pisarza oraz jego biogram zilustrowany fotografiami.

[więcej...]
Międzygminny Konkurs Recytatorski Dedykowany Pamięci Wisławy Szymborskiej23-05-2012

Od 4 lat instytucje kultury w sąsiadujących ze sobą gminach – Dąbrowie Tarnowskiej i Żabnie, w ramach przełamywania stereotypów i historycznych animozji pomiędzy obydwoma miastami organizują wspólnie konkurs recytatorski, każdego roku poświęcony innemu pisarzowi. W 2012 roku organizatorzy zrobili wyjątek – nie jak do tej pory – opierając się na patronatach ustalanych przez Senat RP lub Ministerstwo Kultury, lecz pod wpływem wydarzenia sprzed kilku miesięcy (śmierć jednej z najważniejszych polskich poetek, laureatki literackiej Nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej) dedykowali konkurs autorce „Nic dwa razy”.
 

[więcej...]
PARTNERSTWO LOKALNE NA RZECZ INTEGRACJI ŚRODOWISKA WOKÓŁ KULTURY I SZTUKI31-05-2012

30 maja w Miejskiej  Bibliotece  Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie organizacyjne, którego celem było zainicjowanie partnerstwa lokalnego na rzecz integracji środowiska wokół kultury i sztuki w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Do udziału w partnerstwie zaprosiliśmy władze samorządowe, dyrektorów szkół  i instytucji, przedstawicieli stowarzyszeń, twórców lokalnych  z terenu Dąbrowy Tarnowskiej oraz biblioteki partnerskie gmin: Olesno, Mędrzechów i Bolesław.

[więcej...]
POWRÓT DO DOMU NATASHA RADOJCIĆ-KANE W DKK31-05-2012

30 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce Nataszy Radojcić-Kane „Powrót do domu”. 

[więcej...]
Uśmiechnięty piątek w bibliotece !01-06-2012

W dniu święta każdego dziecka, od najmłodszego po najstarsze, a więc 1 czerwca, w Oddziale dla Dzieci odbyła się nietuzinkowa, czytelnicza impreza dla grupy przedszkolaków „Biedronki” z Ochronki im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Tym samym włączyliśmy się w obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dla naszych milusińskich zostało przygotowanych wiele niespodzianek.

[więcej...]
Wykład Filia MBP w Gruszowie Wielkim11-06-2012

Dnia 05.06 b.r. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gruszowie Wielkim odbył się wykład pt.: "Rodzina Konopków z Powiśla Dąbrowskiego". Tematem przewodnim spotkania było przybliżenie sylwetek członków rodu oraz ich wkładu w społeczny i gospodarczy rozwój terenów dzisiejszego powiatu.

[więcej...]
Ogólnopolski sukces Koła Plastycznego „Zygzak” !13-06-2012

Spośród blisko pół tysiąca prac, które wpłynęły na I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Mój lekarz rodzinny” doceniono talent i pomysłowość naszych małych artystów z Koła Plastycznego działającego przy Oddziale dla Dzieci. Otrzymaliśmy I miejsce, radość jest wielka, a motywacja do dalszej pracy ogromna :).

[więcej...]
„Dąbrowskie spotkania z poezją”14-06-2012

W sali audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w dniu 13.06.2012 r. odbył się koncert poezji śpiewanej „Zabieszczaduj razem z nami”. Słowami tytułowej piosenki zespół „Złote Wrota” z Tarnowa rozpoczął swój koncert poświęcony Bieszczadom.

[więcej...]
Harcmistrz Władysław Zawiślak na spotkaniu z cyklu „Dąbrowa jaką pamiętam”18-06-2012

15 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dąbrowa jaka pamiętam”, z harcmistrzem Władysławem Zawiślakiem oraz promocja jego książki „Na Jej zew…Relacje i konfrontacje po latach".

[więcej...]
SPOTKANIE Z P.POSEŁ URSZULĄ AUGUSTYN20-06-2012

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Wiedzieć Więcej” w dniu 18 czerwca br. w sali audytoryjnej odbyło się spotkanie z poseł Urszulą Augustyn, podsumowujące projekt „Młody Obywatel” realizowany na terenie miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska. W spotkaniu wzięła udział młodzież czynnie uczestnicząca w życiu lokalnej społeczności, która chce zmienić swoje miasto na lepsze wraz z opiekunem p. Agnieszką Rutą.

[więcej...]
O bajkach na opak Bohdana Butenki w DKK dla Dzieci !25-06-2012

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci odbyło się w piątek 22 czerwca br. Tym razem rozmawialiśmy o niezwykle oryginalnej książce Bohdana Butenki „KrUlewna Śnieżka”. Było to nasze ostatnie przed wakacjami spotkanie z fanami książek dla dzieci, na kolejne serdecznie zapraszamy już po letnim odpoczynku, 14 września br. o godz. 16:00.

[więcej...]
OKRUCHY CODZIENNOŚCI ELIZABETH STROUT W DKK29-06-2012

28 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie członków DKK. Uczestnicy dyskusji rozmawiali o książce Elizabeth Strout „Okruchy codzienności”.

[więcej...]
PODNIEŚ SWOJE KWALIFIKACJE- BĄDŹ TRENDY02-07-2012

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się miła uroczystość zakończenia pierwszego kursu komputerowego „Podnieś swoje kwalifikacje- bądź trendy” zorganizowanego dla osób 50+. Uczestnicy kursu nabyli umiejętność korzystania z popularnych programów Pakietu Microsoft Office, wyszukiwania informacji w Internecie, zakładania i obsługi poczty internetowej, posługiwania się nośnikami elektronicznymi takimi jak: płyty CD, DVD i pendrive oraz porozumiewania przez komunikatory internetowe Gadu-Gadu oraz Skype.

[więcej...]
„SEN WYOBRAŻNI”- WYSTAWA GRAFIKI02-07-2012

Sztuka sama w sobie jest sztuką. My jesteśmy jej wysłannikami , którzy mają za zadanie podzielić się nią z innymi . Jedną z form wyrażania sztuki jest grafika, którą zajmuje się Angelina Żaba, mieszkanka Smykowa, absolwentka Technikum nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie.

[więcej...]
SZKOLENIA BIBLIOTEKARZY W RAMACH PRB ZAKOŃCZONE.02-07-2012

W ramach drugiej rundy PRB dąbrowska biblioteka jako wiodąca wraz z bibliotekami partnerskimi z gmin: Olesno, Mędrzechów i Bolesław wzięły udział w szkoleniu podstawowym pt.: Planowanie rozwoju biblioteki, który obejmował V modułów.

[więcej...]
KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI W NIECZAJNIE GÓRNEJ03-07-2012

„Czytanie jako witamina dla umysłu i duszy dziecka”

Dnia 25 czerwca w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nieczajnie Górnej już kolejny raz odbyło się spotkanie w Klubie Miłośników Książki.
Jest to miejsce zrzeszające najmłodszych pasjonatów literatury dziecięcej a zarazem wielkich odkrywców tajemnic książki. Spotkania organizowane są dla uczniów klas I-VI cyklicznie dwa razy w miesiącu (tj. w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca).
 

[więcej...]
Książki do plecaka...05-07-2012
[więcej...]
Komunikat05-07-2012

Komunikat WAKACYJNY

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacji

w    S O B O T Y biblioteka będzie N I E C Z Y N N A.

[więcej...]
Bajkowe podróże po Europie10-07-2012
[więcej...]
DĄBROWA TARNOWSKA W CZASOPISMACH I PUBLIKACJACH10-07-2012

Włączając się w coroczne obchody Dni Dąbrowy Tarnowskiej MBP im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowała wystawę „DĄBROWA TARNOWSKA W CZASOPISMACH I PUBLIKACJACH”. Myślą przewodnią wystawy są przygotowane specjalnie na tą okazję wiersze: „Dąbrowskie ulice” i „Dąbrowska Synagoga” autorstwa p. Marii Glicy pochodzącej ze Sutkowa.

[więcej...]
ZMARŁ PROF. DR HAB. STANISŁAW KOCZWAŃSKI30-07-2012

 „Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie?
Czy książki odwykną od dotyku moich rąk?...”

Halina Poświatowska

 
Z wielkim żalem Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej żegna prof. dr hab. Stanisława Koczwańskiego.
[więcej...]
KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE06-08-2012

MBP zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie seniorów i osoby poszukujące pracy na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

[więcej...]
W 70. ROCZNICĘ ŚMIERCI JANUSZA KORCZAKA08-08-2012

W upalny popołudniowy poniedziałek 06 sierpnia br. w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie poświecone Januszowi Korczakowi (ur. 22 lipca 1878 lub 1879 r. zm. 6 lipca 1942 r.), gdyż właśnie w tym dniu przypada 70. rocznica jego śmierci.

[więcej...]
Jesteśmy już na Facebook’u! Dołącz do nas!23-08-2012

Drodzy Czytelnicy!

Gorąco zachęcamy  do odwiedzenia naszej strony, którą założyliśmy na jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Za pomocą tej nowoczesnej platformy będziemy Państwa informować o aktualnościach i ciekawych wydarzeniach związanych z naszą Biblioteką. Zachęcamy do udziału w dyskusjach. Dla nas „Lubię to!” to nie tylko zwykła ikonka na Facebooku – to znak, że nasza praca nie idzie na marne, a przynosi efekty w postaci zadowolonych i usatysfakcjonowanych Czytelników.

Pozdrawiamy,
Dyrekcja oraz Pracownicy MBP

 

[więcej...]

A R C H I W U M
2012 |  2011 |  2010 |  2009 |  2008 |  2007 |  2006 |  2005 |  2004 | 
Dzisiaj jest piątek,
25 września 2020 r.
269 dzień roku

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI ZAPRASZA

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DZIECI

Wejdź między Muzea

Program Rozwoju Bibliotek

WOLONTARIAT

Spotkajmy się w biblioteceORGANIZATOR

 DĄBROWA TARNOWSKA

GMINA
DĄBROWA TARNOWSKA
Ministerstwo Kultury
Ministerstwo Kultury - "Promocja Czytelnictwa"


BIBLIOTEKA NARODOWABIBLIOTEKA JAGIELLOŃSKA

Liczba odwiedzin:
  Copyright © MBP w D.T. 2004  |  Aktualności  Kanał RSS  | Kontakt |