Strona główna
 
Menu
Modernizacja Biblioteki 2008, 2009, 2011
Statystyka
Propozycje
Rezerwacja książek
Dezyderat


Wydawnictwa własne
ZIEMIO, POEZJO MOJEGO ŻYCIA…      ANTOLOGIA WSPÓŁCZESNEJ POEZJI  DĽBROWSKIEJ
[więcej...]


Warto przeczytać:
Marzenia i tajemnice / Danuta Wałęsa
Kobieta na zakręcie / Anna Maruszeczko
Ziemia Nod / Radosław Kobierski
W kanałach Lwowa / Robert Marshall


Polska Biblioteka Internetowa
Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom
Wystawa Bożonarodzeniowa w Bibliotece 29-12-2004

W Dziale dla Dorosłych prezentowana jest wystawka Bożonarodzeniowa.

[więcej...]
Zawiadomienie 20-12-2004

Informujemy uprzejmie, że

dnia 31 grudnia 2004 Biblioteka będzie czynna do godz. 14:00

Za utrudnienia przepraszamy.

[więcej...]
Życzenia Świąteczne 14-12-2004

Drodzy czytelnicy, przyjaciele oraz sympatycy Biblioteki

Świąt
wypełnionych radością,
niosących spokój i odpoczynek

Nowego Roku
spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

życzą Dyrektor i Pracownicy Biblioteki.

[więcej...]
"I KOT ma duszę !" 16-11-2004

W Dziale Książki Rolniczej prezentowana jest wystawka "I KOT ma duszę !"

[więcej...]
Skontrum księgozbioru w Dziale dla Dorosłych 15-11-2004

Uprzejmie informujemy że w dniach od 1 do 24 grudnia 2004 r.
Dział dla Dorosłych nieczynny z powodu

SKONTRUM KSIĘGOZBIORU

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


[więcej...]
X Jubilejuszowy TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJANSKIEJ 10-11-2004

W Dziale dla Dorosłych prezentowana jest wystawa "Dom - rodzina przyszłością narodu" zorganizowana z okazji X Jubileuszowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

[więcej...]
"Barwy jesieni" 25-10-2004

Oddział dla Dzieci oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego zapraszją zainteresowanych do zwiedzania wystawy pt. "Barwy jesieni".

[więcej...]
Seminarium dla bibliotekarzy 21-10-2004

W środę 20 padziernika 2004 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się seminarium szkoleniowe dla bibliotekarzy z powiatu dąbrowskiego.

[więcej...]
Młoda Polska 19-10-2004

W Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej prezentowana jest wystawa pt. "Młoda Polska". Jest to już ósma wystawa trwającego od stycznia cyklu "Z literaturą przez wieki".

[więcej...]
Seminarium Szkoleniowe Bibliotekarzy 13-10-2004

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza uprzejmie na

SEMINARIUM SZKOLENIOWE BIBLIOTEKARZY POWIATU DĄBROWSKIEGO

[więcej...]
Dąbrowa Tarnowska w Krakowie 05-10-2004

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie czynna jest wystawa DĄBROWA TARNOWSKA - MIASTO I POWIAT. Jest to kolejna prezentacja z cyklu promującego miasta i regiony Małopolski. Wystawa powstała dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej z WBP w Krakowie oraz władzami samorządowymi Dąbrowy Tarnowskiej i powiatu dąbrowskiego. Wystawa promuje, jak powiedział dyrektor WBP w Krakowie otwierając wystawę,to co po rodzinie jest najważniejsze w życiu człowieka - "małą ojczyznę". Prezentowana ekspozycja obejmuje: władze samorządowe i ogólne wiadomości o prezentowanej miejscowości i regionie, historię miasta i regionu, znanych ludzi, sztukę, literaturę, środowiska twórcze, instytucje kultury i oświaty, sport, turystykę.

[więcej...]
"Wycinanka Żydowska " 05-10-2004

W Dziale dla Dorosłych prezentowana jest wystawa "Wycinanka żydowska" pani Anny Małeckiej - Beiersdorf, która mieszka i tworzy w Krakowie. Autorka prac jest zatrudniona w Pracowni Rzemiosł Artystycznych Galerii Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie.

[więcej...]
"Dziecięcy" autorzy na wystawie 24-09-2004

W tym roku obchodzimy 110 rocznicę urodzin Marii Kownackiej i Juliana Tuwima - autorów wierszy i książek dla dzieci. W związku z tą rocznicą Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej Oddział dla dzieci w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowała wystawy autorskie.

[więcej...]
Wycieczka po Dąbrowie 28-08-2004

W ramach wakacyjnych zajęć Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Kozaczkowej - Oddział dla Dzieci i Muzeum Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała dla dzieci uczęszczających na zajęcia wycieczkę historyczną po naszym mieście.

[więcej...]
"Powstańcza" wystawa w dąbrowskiej MBP 07-08-2004

Od tygodnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej można oglądać wystawę z okazji 60-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, która została przygotowana przez Oddział dla Dzieci oraz Muzeum Powiśla Dąbrowskiego. Jest tu m.in. płat śmigła alianckiego samolotu Halifax, który lecąc z pomocą powstańcom został zestrzelony przez okupantów i spadł na granicy dwóch gmin: Dąbrowy i Żabna. Na wystawie oprócz publikacji książkowych i zdjęć można zobaczyć pamiątki z powstania związane z naszym miastem.

[więcej...]
Dąbrowa dawniej i dziś - wystawa w MBP 14-07-2004

W ramach obchodów Dni Powiśla Dąbrowskiego Dział dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotował ciekawą ekspozycję pt. "Dąbrowa Tarnowska dawniej i dziś - w fotografii i publikacjach".

[więcej...]
Wakacje w dąbrowskiej MBP 07-07-2004

Tradycją stała się organizacja przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Kozaczkowej - Oddział dla Dzieci i Muzeum Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej wakacji dla dzieci, które spędzają wakacje w domu. Hasłem tegorocznych spotkań będzie: "Wakacje - to słońce, zabawa oraz przygoda".

[więcej...]
Romantyczna wystawa w MBP 13-07-2004

W Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w okresie wakacyjnym prezentowana jest kolejna wystawa z cyklu " Z literaturą przez wieki". Tym razem jest to dorobek literacki romantyzmu.

[więcej...]
Dzień Bibliotekarza w dąbrowskiej bibliotece 26-06-2004

W Tygodniu Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się 12 maja uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza. Przybyli na nie pracownicy bibliotek z terenu Powiśla Dąbrowskiego, wręczono odznaki "Zasłużony Działacz Kultury". Władze samorządowe złożyły bibliotekarzom życzenia.

[więcej...]
Witaj w świecie baśni 02-06-2004

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej - w Oddziale dla Dzieci przygotowano wystawę pod hasłem "Witaj w świecie baśni", która jest adresowana do najmłodszych czytelników biblioteki. Na wystawie można oglądać najnowsze wydania najpiękniejszych, kolorowo ilustrowanych bajek oraz galerię baśniowych postaci.

[więcej...]
Barok w MBP 11-05-2004

W Dziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej prezentowana jest w maju kolejna wystawa z cyklu "Z literaturą przez wieki". Tym razem tematem przewodnim ekspozycji jest dorobek literacki baroku.

[więcej...]
Strażacke obrazy nagrodzone 07-05-2004

5 maja 2004 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom III Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do bajki Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem " lub do wiersza J. Brzechwy "Pali się" zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Kozaczkowej oraz Komendę Powiatową. Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

[więcej...]
Konkurs o strażakach 28-04-2004

Do piątku można jeszcze składać prace na III Powiatowy Konkurs Plastyczny na ilustrację do bajki Cz. Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem" lub do wiersza J. Brzechwy "Pali się". Konkurs organizują wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

[więcej...]
Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty 08-04-2004

7 kwietnia 2004 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarn. zostały ogłoszone wyniki IV-go Powiatowego Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Ziemia oskarża", zorganizowanego przez Dział Książki Rolniczej i firmę "KRISPOL" p. Krzysztofa Polońskiego.

[więcej...]
Dzień Zalipiański w MBP 08-04-2004

Jak zapowiadaliśmy we wtorek 6 kwietnia 2004 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej - w Muzeum Powiśla Dąbrowskiego odbył się "Dzień zalipiański". Prelekcję pt. "Zalipie dawniej i dziś - historia malowanej wsi" wygłosiła Joanna Fido. Główną część stanowił jednak pokaz malatury zalipiańskiej na wydmuszkach, papierze i wyrobach glinianych, zaprezentowany przez artystkę ludową p. Halinę Lelek, któremu towarzyszyła okolicznościowa wystawa sztuki zalipiańskiej.

[więcej...]
"Dzień zalipiański" w dąbrowskiej MBP 05-04-2004

We wtorek 6 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza na "Dzień zalipiański" poświęcony historii "malowanej wsi". Imprezie , w której posłuchać będzie można m.in. ciekawej prelekcji Joanny Fido towarzyszyć będzie wystawa sztuki zalipiańskiej.

[więcej...]
Dar za oceanu 27-03-2004

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej wzbogaciła się ostatnio o powieści wydane w Stanach Zjednoczonych przez pochodzącego z Powiśla Dąbrowskiego Janusza Nowaka. Książki podarował autor, od wielu lat mieszkający w okolicy Chicago, który w tym roku obchodził dziesięciolecie swojej pracy pisarskiej.

[więcej...]
Wiosna przyszła do biblioteki 26-03-2004

Tydzień temu najmłodsi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej pożegnali zimę i powitali najpiękniejszą porę roku - wiosnę. W radosnych nastrojach kukła Marzanny została spalona. Do budynku Biblioteki dzieci wróciły z Panią Wiosną (Karoliną Gadawską)i Gaikiem.

[więcej...]
VI Powiatowy Konkurs Recytatorski- wyniki 13-03-2004

10 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej. W tym roku w konkursie wzięło udział 40 uczestników z terenu całego powiatu. Konkurs odbył się w czterech kategoriach: szkoła podstawowa od I - III, szkoła podstawowa od IV - VI, gimnazjum i szkoła średnia.

[więcej...]
IV Powiatowy Ekologiczny Konkurs Plastyczny 25-02-2004

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej i firma "Krispol-Motosum" Krzysztofa Polońskiego po raz czwarty organizują konkurs plastyczny o tematyce dotyczącej aktualnego stanu środowiska regionu, kraju i globu. Konkurs skierowany jest do użytkowników gminnych bibliotek publicznych z powiatu dąbrowskiego oraz do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Dąbrowy Tarnowskiej.

[więcej...]
"Buntownik bez powodu" 16-02-2004

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej czynna jest wystawa zatytułowana "Żył krótko, a wszyscy byli odwróceni" poświęcona życiu i twórczości Marka Hłaski, zorganizowana w 70 - tą rocznicę urodzin i 35 rocznicę śmierci autora.

[więcej...]
Dzisiaj jest piątek,
25 września 2020 r.
269 dzień roku

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI ZAPRASZA

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DZIECI

Wejdź między Muzea

Program Rozwoju Bibliotek

WOLONTARIAT

Spotkajmy się w biblioteceORGANIZATOR

 DĄBROWA TARNOWSKA

GMINA
DĄBROWA TARNOWSKA
Ministerstwo Kultury
Ministerstwo Kultury - "Promocja Czytelnictwa"


BIBLIOTEKA NARODOWABIBLIOTEKA JAGIELLOŃSKA

Liczba odwiedzin:
  Copyright © MBP w D.T. 2004Kontakt